Ve Beklenen Öneri Geldi: “Filenin Sultanları’na Devlet Üstün Hizmet Madalyası Verilsin”

Filenin Sultanları 2024 Paris Elemeleri’nde Japonya’yı mağlup ederek Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazandı.

Mağlubiyetin ardından CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol; A Milli Kadın Voleybol Takımı’ndaki sporculara Cumhuriyetin 100’üncü yılında yaşattıkları gurur nedeniyle Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilmesi önerisinde bulundu.

Voleybol Milletler Ligi’nin (FIVB) finalinde Çin’i 3-1 yenen A Milli Kadın Voleybol Takımı, dünya sıralamasında ilk kez birinci sıraya yükselmiş milli takım düzeyinde 6’ıncı uluslararası kupasını kazanmıştı.

Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı; 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nde Japonya’yı 3-1 yenerek olimpiyatlara katılma hakkı kazandı. Filenin sultanları eleme maçlarında şu ana kadar çıktığı 6 maçı da kazanarak yenilmezlik serisini 6 maça çıkardı.

Bugünkü galibiyetin ardından CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yazılı açıklama yaparak ‘Filenin Sultanları’na Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilmesini önerdi.

Gürsel Erol’un açıklaması şu şekilde:

“Japonya’yı yenerek 6 maçlık yenilmezlik serisi ile Olimpiyat Vizesi alan Milli yıldızlarımızın her birini tebrik ediyorum. Gerçekten son zamanlarda ülkemize çok önemli bir mutluluk ve gurur yaşattılar. Uluslararası arenada ülkemizi mükemmel bir şekilde temsil ederek Türk Kadınlarının gücünü bir kez daha göstermiş oldular. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bizlere yaşattıkları bu gurur nedeniyle Milli Sporcularımıza muhakkak Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Filenin Sultanlarına şimdiden Paris Olimpiyatları’nda da başarılar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx