‘Suriyeliler İşgali Kutluyor’: Ümit Özdağ’dan Kutlama Sırasında Parti Bayraklarına Saldıran Gruba Sert Tepki

Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçildiği 2. tur seçiminin ardından seçim sonucunu kutlamak için sokaklara çıkan vatandaşlarla birlikte Türkiye’de sığınmacı olarak yaşayan yabancılar da seçim sonucunu kutladı. Zafer Partisi Esenler İlçe Başkanı, kutlamalar sırasında AK Partili ve Suriyeli bir grubun Zafer Partisi’nin bayraklarına saldırdığını iddia etti. Ümit Özdağ da bu görüntülere sert bir paylaşımla tepki gösterdi.

28 Mayıs günü gerçekleşen genel seçimlerin ikinci turunda milyonlarca vatandaş sandık başına giderek yeni Cumhurbaşkanı’nı seçti. Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan yarışın kazanan ismi oldu.

AK Partili seçmenler de seçim sonuçlarını kutlamak için sokaklara döküldü. Havai fişekler, silahlar, kornalar ve müzikler eşliğinde kutlama yaptı.

Kutlamalar sırasında ise Zafer Partisi Esenler İlçe Başkanı Ayşegül Erdoğan, AK Partili ve Suriyeli bir grubun Zafer Partisi’nin bayraklarını koparttığını iddia etti.

Ayşegül Erdoğan’ın yayınladığı video şu şekilde:

Ümit Özdağ da bu görüntüler karşısında sessiz kalmadı ve Twitter’dan yaptığı paylaşımla isyan etti.

Özdağ, “Suriyeliler işgali kutluyor. İşgale direnen Zafer Partisi’nden nefret ediyorlar. Siz AK Partililer neyi kutluyorsunuz?” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*