Maaşı 1.8 milyon euro, yaşadığı ev 60 metrekare!

Fransız Ligue 1’de Montpellier’in kaptanı Teji Savanier, yaşam tarzıyla şaşırtıyor. O alışıldığı üzere milyon Euro’lar kazanınca evini, arabasını, mahallesini falan değiştiren bir futbolcu değil. Savanier, hâlâ daha bir futbol yıldızı olmadan önce yaşadığı mahallede ve küçük bir dairede yaşıyor.

Yıllık 1 milyon 813 milyon Euro kazanan Teji Savanier, 60 metrekarelik bir evde ve orta sınıf segment bir araba kullanıyor. Amazon’a konuşan Fransız futbolcu, “İnsan mutlu olduğu yerde yaşamalı” diyerek hayat felsefesini dile getiriyor.

60 METREKARELİK DAİRE
31 yaşındaki Savanier, “Ben hâlâ doğduğum ve büyüdüğüm mahallede 60 metrekarelik bir sosyal konutta yaşamaya devam ediyorum. Kendi mahallemde mutluyum. Bir maçtan sonra villamda tek başıma olmak yerine ailemle, dostlarımla beraber olmayı tercih ediyorum. Başka türlü yaşayamam” diyor.

Kendi mahallesinde “futbolcu Teji” olmadığını anlatan oyun kurucu, “Ben hâlâ o mahallenin çocuğu Teji’yim. Kendi şehrimde futbol oynuyorum. Nasıl mutluysanız öyle yaşamanız gerekiyor, futbola göre şekil almamalı insan” diye konuşuyor.

TATİL İÇİN SADECE 8 KM UZAKLAŞIYOR
Çocukları için tatile gittiğini söyleyen Savanier, “Tatile de evime sadece 8 kilometre uzaklıkta olan kamping alanına götürüyorum. Esasında tüm mahalle tatil için bir dönem o alana taşınıyor. Ben tatile kendim için değil, çocuklarım için gidiyorum. Orada tüm kuzenleri ve arkadaşlarıyla beraber çok eğleniyorlar. Onları mutlu görmek bana yetiyor” diyor.

IDOLÜ ZIDANE
Savanier, kendisi için dünyanın en iyi futbolcusuysa Zinedine Zidane… Zidane gibi Cezayir asıllı olan Teji Savanier, 22 Aralık 1991 yılında Montpellier’de dünyaya geldi. Futbola da Montpellier Kulübü’nün altyapısında başlayan Savanier, AC Arles-Avignon ve Nimes Olympique’te oynadıktan sonra 2019’da yuvasına döndü. Ligue 1’de 146 maça çıkan merkez orta saha, 38 gol atarken 35 de asist yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx