Chemik Police’ta Saliha Şahin yıldızlaştı!

Saliha Şahin’in formasını giydiği Chemik Police, Polonya Ligi’ne Mielec karşısında 3-0 (25-20 / 25-15 / 25-16) galibiyetle başladı.

Hazırlık maçlarında iyi bir görüntü sergileyen Saliha Şahin performansını lig maçında da devam ettirdi. Milli smaçör, yüzde 44 pozitif servis karşılama ve yüzde 50 hücum yüzdesiyle 11 sayı kaydetti. Saliha mücadele 2 blok sayısı da kazandı.

HAZIRLIK MAÇINDA MVP SEÇİLMİŞTİ
Saliha Şahin, Chemik Police ile katıldığı hazırlık turnuvasının üçüncü maçında 17 sayılık performansıyla “MVP” seçildi.

VNL ŞAMPİYONLUĞU YAŞADI
Saliha Şahin, Filenin Sultanları’nın Milletler Ligi’nde şampiyonluğa ulaştığı kadroda yer aldı.

‘GELİŞMEK İSTİYORUM’
Daha önce Skorer’e verdiği röportajda Saliha Şahin transferi için şu sözleri kullanmıştı: Beni neler bekliyor? Öncelikle gitmek istememin nedeni zaten gelişmek istiyorum. Farklı bir yer görmek istiyorum. Yalnız olacağım, kendimle baş başa kalmak istiyorum. Bir şeyler öğrenmeye açık olmak istiyorum Polonya’da. Oranın zorlukları kolaylıklarıyla nasıl bir Saliha gelecek buraya çok merak ediyorum. Yaşayıp göreceğiz.

Karayolları altyapısından yetişen genç yetenek Saliha Şahin, 2018 yılında Eczacıbaşı Dynavit’e transfer edildi. 1998 doğumlu smaçör, 2018-2019 sezonunda Karayolları takımında kiralık oynadıktan sonra 2019-2020 sezonunda Eczacıbaşı Dynavit’e katıldı.

2019’dan beri turuncu beyaz formayı terleten Saliha, ilk başarısını 2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı kazanarak elde etti ve ardından ilk kez katıldığı 2019 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı. Saliha, 2020-2021 sezonunda, turuncu beyazlı formayla AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası Şampiyonluğu elde etti. Şahin, 2022 yılında CEV Kupası’nı kazandı.

Altyapı Milli Takımlarında da forma giyen Saliha, U20 Dünya dördüncülüğü ve U23 Dünya Şampiyonluğu elde etti. Saliha aynı zamanda, 2018 FIVB Voleybol Milletler Ligi’ni ikinci bitiren Türkiye Kadın Voleybol Takımı’nın geniş kadrosunda yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx