Avalanche (AVAX) düşen trendi kırdı: Patlama yapabilir mi?

Birkaç gün önce 2021 Ocak fiyatına gelen Avalanche (AVAX), günlük grafikteki düşen trendi kırarak volatil hareketlere başladı.

Aylardan beri değer kabederek fiyatlayan bir zamanların en popüler coin’i AVAX, sonunda günlük grafikteki düşen trendi kırmayı başardı. 15 Temmuz’dan gelen düşen trend yapısı, AVAX‘ı teknik yapıda zorluyordu. Bunun yanına ekosistemin de uzun süredir sessiz oduğunu eklersek, popüler coin’deki satış baskısı kaçınılmaz oldu. Peki ya günlük grafikteki teknik görünümünü pozitife çeviren AVAX, hangi fiyatları test edebilir?

Teknik analize göre yüzde 20’lik bir yükseliş mümkün görünüyor!

15,96 dolardan bu yana aşağı yönlü fiyatlayan AVAX, zaman zaman düşen trendi denese de bu durum başarısız sonuçlanmıştı. Ancak, güncel duruma baktığımızda bu teknik yapı kırıldı. Hacimli bir şekilde olmasa da yükselişe geçen AVAX, 9,35 doları aştığı taktirde 10,82 doları hedefleyebilir. Bu hamle, yüzde 20,42’lik bir yükselişe denk geliyor. Ardından da hedeflenebilecek seviyeler sırasıyla 12,24 – 13,83 ve 15,96 dolardır.

Grafik her ne kadar pozitif gözükse de, düşen trendin kırılımıyla birlikte gelen artış cılız kaldı. Bir zamanları kasıp kavuran AVAX’ın yoğun bir satış baskısı görmesi ve ekosistemin de herhangi bir hamle de bulunmaması, fiyatı daha da aşağıya çekebilir. Haftalık grafiğe bakıldığı zaman, çok fazla boşluk olduğundan dolayı destek noktası 7,49 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx