Altın Alacaklar Dikkat! Kuyumcularda Yeni Dönem: Artık Bu Şekilde Satılacak

GRAM ALTINLAR ÖZEL KOD İLE İŞLENECEK

Darphane Bandrollü Ürün İzleme Sistemleri Dairesi Başkanı Bülent Yılmaz, ATV Haber’e yaptığı açıklamada, “Üreticisi, üretim tarihi, üretim yeri, saflık ayarı, ağırlığı, seri numarası ve benzeri bilgilerin yine darphanenin verdiği benzersiz kod ile her bir ürüne işlendiği ve bu aynı kod ile darphane tarafından kayıt altına alındığı bilgilerin bütünlüğünün bir sistem olduğunu” ifade etti.

GRAM ALTINLAR KAYIT ALTINA ALINACAK

Bu yeni sistem, gram altınların daha güvenli ve güvenilir bir şekilde alınabilmesini sağlayacak. Kuyumcudan alınan her gram altın, darphanenin tarafından verilen benzersiz bir kod ile kayıt altına alınacak ve böylece altının geçmişi ve saflığı izlenebilecek.

KIYMETLİ MADENLER İÇİN DE GEÇERLİ OLACAK

Yeni sistem sadece gram altınlarla sınırlı değil; ayrıca farklı kıymetli metaller için de geçerli olacak. Rafineler tarafından üretilen 1 gram ve üzerindeki altın, gümüş, platin ve paladyum gibi kıymetli metallerin ambalajlarına standart bir düzenleme getirilecek. Bu sayede tüketiciler, kuyumcudan aldıkları ürünlerin kalitesine ve geçmişine daha fazla güvenebilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx