Yatak sırası beklediği için isyan eden Aslı Özkısırlar yaşamını yitirdi

TELE 1’in haberine kadar geçtiğimiz günlerde sosyal ağ hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak hastaneye bulamadığını söyleyen Aslı Özkısırlar’a 2 gün önce hastanede yer bulundu. Bu süreçte iki defa kalbi duran Özkısırlar, bu sabahleyin hayatını kaybetti.

“ROMATİZMAL HASTALIĞI VARDI”

TELE1’e konuşan Özkısırlar’ın ailesi şu ifadeleri kullandı: “Bozyaka Araştırma Hastanesi’nde bir hekim vardı. 25 gündür yatak bulamıyordu. Durumu kötüydü. Doktorlar da bunu söyledi. Bu süreçte nefesi kesildi ve ciğerleri su topladı. Durumu ağırlaşınca Yeşilyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Orada yoğun bakıma kaldırıldı. Orada da yer olmadığı için Ege Yaşam Hastanesi’nde kaldırıldı. Durumu gitgide artarak kötüleşti. Bu sabah da vefat etti. Romatizmal bir hastalığı vardı. Kısa bir vakit önce de stent takıldı.”

“HER ZAMAN KALBİ DURDU”

Aslı Özkısırlar’ın arkadaşı İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği üyesi Erkan Erten ise “3-4 yıldır birbirimizi tanıyoruz. Aslı’nın mikrobik bir rahatsızlığı vardı. 90 kiloydu. En son 65 kiloya düştü. Bir vakit yürüyemedi. Duymasında da sorun vardı. Uzun zaman hastaneye uzanmak için sıra bekliyordu. Defalarca kalbi durdu. Bu sabah da yaşamını yitirdi” dedi. Özkısırlar, Altındağ’da yer alan Kokluca Mezarlığı’na defnedilecek.

TAKI TEZGÂHI BOŞ KALDI

Geçimini takı yapıp satmaya çalışan Özkısırlar’ın İzmir’de yer alan takı tezgahına yakınları tarafından çiçekler bırakıldı.

Özkısırlar’ın hastaneye yatmadan önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ise şöyleydi:

“Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak değil. Ama siz yapın kongrenizi. Benim çektiğim ağrının eziyetin ne önemi var sonuçta. Sürünerek ölürsünüz umarım”


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir