Üsküdar’da binada patlama meydana geldi

DHA Muhabiri Murat Solak’ın olay yerinden aktardığı bilgiler şu şekilde;

Dairede bulunan yaralılar olduğu söyleniyor. İtfaiye ve sağlık ekipleri olay yerinde müdahalede bulunurken polis geniş güvenlik önlemi aldı. Patlamanın doğal gaz kaynaklı olduğu söylenirken net bir bilgi yok.

Çevredeki mahalle sakinleri şiddetli bir şekilde hissetti, hatta binaların salladığı bildirildi.

İSTANBUL VALİSİ YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Üsküdar’daki binada gerçekleşen patlama ile ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada; “Üsküdar’da ilk belirlemelere göre doğalgaz nedeniyle meydana gelen patlamada yaralanan 4 hemşehrimize Allah’tan acil şifalar diliyorum.” dedi.

ÜSKÜDAR KAYMAKAMI: 2’Sİ AĞIR 4 KİŞİ YARALANDI

Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre 2’si ağır 4 vatandaşın yaralandığını söyledi. Kaymakam Demiryürek binanın yıkılma riskine karşı binayı ve ön taraftaki binayı boşalttıklarını, yıkım için ekiplerin olay yerinde olduğunu bildirdi.

Demiryürek ayrıca, ‘Ekiplerin verdiği ilk bilgi doğal gaz kaynaklı olduğu yönünde. Şu anda bir şey söylemek için erken, binayı kontrol ediyoruz ama umarım yaralı sayısının artmayacağını düşünüyoruz.’ dedi.

Üsküdar'daki patlama havadan görüntülendi

Üsküdar’daki patlama havadan görüntülendi

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI TÜRKMEN CNN TÜRK CANLI YAYININDA

CNN Türk canlı yayınına bağlanan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise , ‘Doğal gaz kaynaklı bir patlama oldu. 3 kişi yaralandı. Binayı ve sokağı boşalttık. Hayati anlamda bir sıkıntımız yok’ şeklinde konuştu.

Türkmen patlamanın 13.30’da meydana geldiğini belirtirken, ‘Çok şiddetli bir patlamaydı. Gerçekten korkunç bir sesti. Burası 4 katlı bina. En üst katında oldu. Şu andaki bilgilere göre doğal gaz kaynaklı. 4 yaralı arkadaşımız var. 4’ünün durumu da iyi. Birisi biraz ağır. Patlamanın şiddetiyle 4. kattan düşen biri, hayati tehlikesi yok. Binalarda hasar oluştu. 6 binayı tahliye ettik. Biz bütün sokaktaki binaları tahliye ettik, elektrik ve doğal gazı kestik tedbir amaçlı.’ dedi.

Bölgeden notlarını aktaran muhabir Samet Güner, patlamanın etkisiyle dördüncü kattan düşen kişinin toprak zemine düştüğünü söyledi.

620100c7b57f151c94dfbaa6.png

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.