Twitter’dan devasa gizlilik önlemi: Mesajları kendileri bile göremeyecek!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan gizlilik krizi sonrasında Twitter, yeni önlemler almaya başlayacak. Bugün Elon Musk’ın ”WhatsApp’a güvenilmez” açıklamasının ardından duyurulan bir dizi yeni özellik yakında uygulamaya eklenecek. Ayrıca özel mesajlar hakkında da yeni bir karar alan Musk, yarın itibariyle bu özelliğin de devreye gireceğini açıkladı.

Twitter özel mesajları şifreleyecek: Elon Musk göremeyecek

Geçtiğimiz aylardan bu yana gizlilik konusunda oldukça sıkıntı yaşayan Twitter, ilk olarak üçüncü parti uygulamalar ile özel mesajlara ulaşılabildiğini kabul etmişti. Ardından platform, sadece belirlenen kişilere gösterilmesi gereken tweetlerin herkes tarafından erişilebildiği başka bir hatayla karşı karşıya kaldı. Bu tip durumlarda hızlıca aksiyon alınsa da kullanıcıların güveni gizlilik konusunda oldukça sarsıldı.

Bugün ise Elon Musk, WhatsApp ile gizlilik tartışmasına girdikten sonra bir tweet ile yeni güncellemeleri paylaştı. Bunlardan en önemlisi olan özel mesajların şifrelenmesi sayesinde Twitter yönetimi ve Elon Musk bile artık özel mesajlarınızı göremeyecek. Yarın itibariyle kullanıma sunulması beklenen özellik, Twitter’da gizlilik önlemlerinin artırıldığına işaret ediyor.

Ayrıca artık özel mesajlarda herhangi bir mesajı yanıtlayıp cevap verebileceğiz. Eskiden mesajları sadece kısıtlı emojiler ile yanıtlayabilirken, artık istediğimiz emojiyi kullanarak yanıtlayabiliyoruz. Ek olarak Musk, Twitter’ın sesli ve görüntülü konuşma özelliği üzerinde çalıştığını belirtti.

Elon Musk’ın yaptığı açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

”Uygulamanın en son sürümüyle, ileti dizisindeki herhangi bir mesajı (yalnızca en son değil) DM’den yanıtlayabilir ve herhangi bir emoji tepkisini kullanabilirsiniz. Şifreli DM’ler V1.0’ın piyasaya sürülmesi yarın gerçekleşecek ve hızla gelişecek. Yani kafama bir silah dayansa bile DM’lerinizi göremeyeceğim.

Çok yakında bu platformdaki herkesle sesli ve görüntülü sohbet etmek sizin elinizde olacak, böylece dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarla telefon numaranızı vermeden konuşabileceksiniz.”

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*