SON DAKİKA: Erdoğan vekillerle buluştu! AK Parti Sözcüsü Çelik’ten önemli mesajlar

AK Parti Sözcüsü Çelik’in açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Hepimiz Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda yetkilerimizi kullanıyoruz. Vatandaşımızın Cumhur İttifakı’ndan beklentileri çözebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Hizmet siyasetinin gücü devam etmektedir. Milletvekillerimizin değerlendirmesi de budur, terörle mücadelemiz devam ediyor.

Kış Kartalı Harekatıyla terör hedefleri yok edildi. Eren Operasyonları da devam ediyor. Terörle mücadele en güçlü şekilde sürecektir.

Bu harekat kesinlikle kardeş halkların topraklarına müdahale değildir. Hukuk temelinde gerçekleşmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin terörle mücadelesi dünyanın en haklı mücadelesidir.

UKRAYNA ZİYARETİ

Yarın Cumhurbaşkanımızın çok önemli bir ziyareti olacak, Ukrayna’yı ziyaret edecek. Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin 30. yılı nedeniyle düzenlenecek bu ziyaret.

Cumhurbaşkanımızın Putin’le dost olması ve Türkiye’nin NATO üyesi olması, krizin aşılmasında bölgede bu inisiyatifin alınması önemli.

ERMENİSTAN’LA NORMALLEŞME SÜRECİ

Ermenistan’la normalleşme adımlarını sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Bu adımlar Türkiye’nin bir barış devleti olduğunu ortaya koymuştur.

Cumhurbaşkanımızın Başbakan olduğu dönemde Ermenistan’la normalleşmeyi sağlayacak protokoller ortaya çıkmıştı. Ermenistan o protokolleri iptal etmişti. Sonra Erdoğan arşivleri açalım, bölgede karşılıklı diyaloğu başlatalım mesajı vermişti.

Umarız ki bu uçuşlar başladıktan sonra yeni bir provokasyon ortaya çıkmaz. Bu bölge açısında gereklidir. Türkiye, ;Şuşa beyannamesine de destek veriyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın vekillerle toplantıları devam edecek.

SORU-CEVAP

CHP’NİN SEDEF KABAŞ’A ZİYARETİ

Cumhurbaşkanımıza hakaret edildiği zaman programdaki CHP’liler tepki gösterseydi bu nefret söylemine karşı çıkmış olacaklardı. Biz siyaseti siyasi akılla yaparız, diyebilselerdi. Bu hakaret söylemi, devletin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamına birisinin ‘ahır’ ifadesi kullanması karşısında sessiz kalınmaz. Hakarete sessiz kalmak onaydır. Kimin kimi ziyaret ettiği bizi ilgilendirmez. 

CHP NE KADAR OY ALIRDI, POLEMİĞİ

Karşı ittifak içindeki tartışma bizi ilgilendirmiyor. Vatandaşın önüne böyle bir temsille çıktığınız zaman bir iç tutarlılık olmalıdır. Tezkere meselesinde gördük. Kılıçdaroğlu karşıyız dedi, ittifakın diğer üyeleri farklı bir şey söyledi. Kendi içerisinde bir tutarlılık, bütünlük oluşturamamış bir siyaset yarışı söz konusu. A partisi mi B partisine muhtaçtır, B partisi mi A partisine muhtaçtır, bu halkın sorunu değil. Ne oturma düzeniyle ilgili tartışmalar bunlar suni tartışmalardır. Siyasi savrulmadan başka bir şey değildir.

 

Related Posts

Ünlü voleybolcu Zehra Güneş bu sefer de yeni sevgilisiyle gündem oldu! Fotoğrafa beğeni yağdı

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın ve Vakıfbank SK’nin parlayan isimlerinden olan Zehra Güneş’in yeni sevgiliyle fotoğrafı gündem oldu. Geçtiğimiz …

Berat Albayrak’ın avukatı Göktaş’tan CHP’ye açılan tazminat davası açıklaması

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın avukatı İsa Sinan Göktaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Berat Albayrak ismine CHP’ye …

Yahudi iş adamları Mescid-i Nebevi’ye girdi argümanı

Suudi Arabistan idaresinin gayrimüslimlerin Medine’ye giriş yasağını kaldırmasının yankıları sürüyor. Son olarak bir küme Yahudi iş adamının …

Denizli’de sıkıştığı aracından kurtarılması için vakitle yarışıldı

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Dokuzkavaklar Mahallesinde,  Ankara Bulvarı üzerinde seyir halinde olan Mehmet K. (42) yönetimindeki araba …

Selde 56 köpeğin öldüğü ruhsatsız barınak yıkıldı

Bartın’da, selde su basan ve 22’si yavru 56 köpeğin öldüğü ruhsatsız barınak yıkıldı. Köpeklerin vefatına neden olduğu suçlamasıyla adliyeye sevk …

Konya’da ‘Düzelicez inşallah’ etiketli otomobilden kaçak alkol çıktı

Yurt genelinde güvenlik güçlerinin kontrolleri sürerken, Konya’daki polis grupları kaçak alkol kontrolü yaptı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.