SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan iş insanlarıyla buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

2023’ün eşiğindeyiz ve Türkiye’nin dünyanın önde gelen üretim ve ihracat merkezlerinden biri haline dönüşme sürecini yaşıyoruz. 

PKK’YA ‘KIŞ KARTALI’ HAREKATI

Dün gece 3 ayrı noktada hedefleri bombaladık ve hepsi kendilerine kaçacak delik bile bulamadı. İnlerine gireceğiz dedik, girdik.

‘BİZİM SİYASETİMİZ ESER SİYASETİDİR’

Biz ülkemize çağ atlattık. Ülkemizi tamamen kendi modeliyle dünyanın en büyük 10 ekonomisi içine sokacak yeni bir atılımın içerisindeyiz.

Milletimin her bir ferdinden ülkelerine inanmalarını, bize güvenmelerini istiyoruz. Birlik beraberlik içinde kol kola çalıştığımızda geçmişte nasıl darbeleri boşa çıkardıysak, terör örgütlerini nasıl bitme noktasına getirdiysek Allah’ın izniyle bunu da başaracağız. Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir, bizim kavgamız ülkemizin ve milletimizin çıkarları ne pahasına olursa olsun koruma kavgasıdır.

Bunun için gerektiğinde yedi düvele meydan okumaktan çekinmedik, çekinmeyiz.

AKKUYU TARTIŞMALARI

Geçtiğimiz 20 yılda ülkemizde hayata geçirdiğimiz devrimlerin tamamında bu gaye vardır. Bizi üzen en önemli husus hala eski Türkiye alışkanlıkları ile ahlak dışı yöntemlerle yürütülmeye çalışılan muhalefet tarzıdır.

Ülkenin en büyük ikinci partisinin başındaki zat çıkıyor pek çok hezeyanın yanında ülkemizin nükleer güç santrali projesini kötülemeye çalışıyor. Eğer arzu ediyorsun Akkuyu uzak değil oraya gidersin bizim santral ne durumdaymış onu yerinde görürsün.

Hayatında sen nükleer enerji santrali nedir görmedin bilmiyorsun. Bak Bay Kemal yakında ikini Nükleer Enerji Santrali de geliyor. Biz çalışıyoruz, bizim işimiz var.

100 bin megavata Türkiye’nin enerjisini çıkaran iktidar biziz. Sizin hayal bile edemediklerinizi biz gerçeğe dönüştürüyoruz.

Dünyanın 32 farklı ülkesinde 443 nükleer santral faaliyetteyken neden ülkemiz bu imkandan mahrum edilmeye çalışılıyor dersiniz? Zahirde Akkuyu’da üretilecek elektriğin fiyatı üzerinden yapılan saldırının asıl amacının projenin kendisi olduğunu biliyoruz.

Bilindiği gibi dünyada salgınla birlikte zirveye çıkan ekonomik krizin lokomotifi enerji fiyatlarındaki artışlardır. Enerjiye ulaşımın giderek zorlaştığı dengesiz bir küresel piyasadan bahsediyoruz.

Mevcut enerji kaynaklarımızın 3’te 2’sinden fazlasını son 20 yılda kurduk. Güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı olarak yatırımlarımız sürüyor.

Karadeniz’de keşfettiğimiz doğal gazı inşallah 2023’ten itibaren sistemimize vererek bu alanda da bir rahatlama sağlayacağız.

Kalkınmanın temel yapısı olan enerji yatırımlarımızı sabote etmeye çalışanlara demek istiyorum ki ‘Yapmayın, bu millet sizi çarpar’.

Böyle bir tane lüks otelden geceliği 100 bin lira olmak suretiyle oradan yapacağınız yayınlarla bu millet bunlara aldanmaz, bu millet bunlara kanmaz. Ama böyle bir niyetiniz ve gayretiniz yoksa gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz. Türkiye ayağına takılan çelmelere, maruz kaldığı saldırılara rağmen hedeflerine adım adım yaklaşıyor.

EKONOMİK GELİŞMELER

Artık tüm gücümüzü vaktimizi enerjimizi ülkemizi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla ile büyütmek için kullanacağız. Geçtiğimiz yılı sizlerle beraber 225 milyar doları aşan tarihimizin en yüksek ihracatıyla 500 milyar doları bulan dış ticaret hacmi ile kapattık. Bu yıl ihracatımızı inşallah daha ileriye taşıyacağız.

Nitekim Ocak ayında ihracat rakamları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17 bir büyüme gerçekleşti.

Turizmde geçen yılı 30 milyon turist ve 24,5 milyar dolar turizm geliriyle hamdolsun tamamladık, inşallah bu yıl daha iyi bir turizm geliri bekliyoruz.

Biz çalıştıkça, biz ürettikçe, biz ihraç ettikçe Allah’ın izniyle bu milletin bileğini kimse bükemez, bu devleti örseleyemez.

TÜGİK Ailesi olarak sizler demokrasi ve kalkınma mücadelemizde hep yanımızda oldunuz, bugün burada azminize ve kararlılığınıza bir kez daha şahit olduk.

Siz TÜGİK üyeleri başta olmak üzere tüm iş insanlarımıza çalışmalarında başarılar temenni ediyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.