Şiddet gördüğü eski sevgilisinden tehditler alan kadın, korkudan otomobilde yaşıyor

İstanbul Sultanbeyli’de bakliyat işi yaptığı sırada tanıştığı eski sevgilisi S.D.’den zor gördüğünü belirten Yasemin Taşdelen, şikâyetçi oldu.

Mahkeme, S.D. hakkında 4 ay süre ile Yasemin Taşdelen’in iş yeri ve evine yaklaşmamasına, irtibat araçlarıyla rahatsız etmemesine, eşyalarına zarar vermemesine karar verdi.

Ancak S.D. tehditlerini sürdürdü. Korkudan evine gidemeyen Taşdelen, 15 gündür otomobilinde yaşamını sürdürüyor.

“KAFAMA SİLAH DAYIYARAK PARAMI ALDI”

Kocaeli’ye gelen Taşdelen, ilk başlarda fiziki sıkıntı yaşayan sevgilisine içinden gelerek para verdiğini söyledi. Zamanla sevgilisinin kendisinden cebren çek yapraklarını aldığını bildiren Taşdelen, “Sadece bunlarla kalmadı, örgüt tehdidi ile ormana götürerek, kafama silah dayayarak, iş uygun dayak atarak, farklı alanlara yönlendirilmiş sebepler göstererek benden bir sürü paralar aldı. bu nedenle ticaretim zora girdi, ödemelerimi yapamadım. Gittiğim yerlerden netice alamadım. Uzaklaştırma kararı aldırmama rağmen bu kişi beni hala tehdit ediyor, böylece evime gidemiyorum” dedi.

“BİR GÜN ÖLDÜRÜLECEĞİME İNANIYORUM”

Kesintisiz tehditler aldığını ve eve gitmesi durumunda eski sevgilisinin kendisini bularak şiddet uygulamasından veya öldürmesinden korktuğunu bildiren Yasemin Taşdelen, şöyle konuştu:

“Bana güvenen bir firmanın verdiği destekle kiralanan araçta yaşıyorum. Yarın Darıca’dayım, öteki gün Ümraniye’deyim ya da İzmit’teyim veya Avrupa yakasındayım, oto parklardayım, arabayı uygun bir yere çekiyorum, geç saate değin dolaşıyorum, hayatım bu şekilde geçiyor, kaçabildiğim dek kaçıyorum. Üzerimde hiçbir şekilde param kalmadı, hâlâ tehdit ediliyorum, can güvenliğim yok. Oysa ticari itibarım hala var benim, firmalar da bana güveniyor, lakin bu kişi yüzünden sürdürmek istediğim ticaretimi yapamıyorum. Ben ticaretime devam etmek istiyorum. Türkiye’de öldürülen diğer kadınlar gibi edinmek istemiyorum, şikayet dilekçelerim var, ben de bir gün bir yerde öldürüleceğim buna inanıyorum artık ve ben bu konuda yetkililerin yardım etmesini istiyorum.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir