Sen misin yalanlayan! Türkiye Emekli Subaylar Derneği yönetimi görevden alındı

İçişleri Bakanlığı, emekli 104 amiralin Montrö bildirisine ilişkin Milli Savunma Bakanlığını yalanlayan bir açıklamada yer alan Türkiye Emekli Subaylar Derneği yönetiminin görevine son verdi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Dernek yöneticilerinin beyanları ile 104 emekli amiral kadar yayımlanan bildiriye destek oldukları görülmüştür” denildi.

TESUD yöneticilerinin açıklamaları üzerine 8 Nisan tarihinde Mülkiye Müfettişi ve Dernekler Denetçileri görevlendirildiğini bildiren bakanlık bu kapsamda, derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Tuğgeneral Namık Kemal Gayretli ile yönetim kurulu üyelerinin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

NE OLMUŞTU?

TESUD, Milli Savunma Bakanlığı’nın, “104 amiralin bildirisinin Türkiye Emekli Subaylar Derneği göre kınandığına” ilişkin açıklamasını yalanlamıştı. TESUD’un açıklamasında şu ifadelere yer verilmişti:

“5 Nisan 2021 günü saat 13.30’da TESUD Genel Başkanı ve TEMAD Genel Başkanı, beraberlerinde yönetim kurullarından ikişer üye ile birlikte MSB’lığına eğlence edilmiştir.

Sayın Ulusal Savunma Bakanı’nın ülkemiz ve TSK’nın halen yürütmekte olduğu faaliyetler konusundaki paylaşımlarını müteakip TESUD Genel Başkanı kadar; Silahlı Kuvvetlerimizin yurt içinde ve dışında yürüttüğü faaliyetlerdeki başarılarından gurur duyulduğu açıklama edildikten daha sonra, emekli subaylarla ilgili dağıtılmış konular gündeme getirilmiş, gösterme ve öneriler paylaşılmıştır. Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir kınama ifadesi kullanılmamıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir