Sedat Peker’in eşi polis baskınını anlattı: Özel harekatçıların eğitilmesi gerekir!

 İstanbul merkezli 5 ilde dün organize suç örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına karşın düzenlenen operasyonda 52 belirsiz gözaltına alınırken, adreslerde yapılan aramalarda 16 silah, 4 kurusıkı tabanca, 9 şarjör, 3 av tüfeği, 54 delici ve kesici alet, 2 çelik yelek, bin 270 fişek, 332 kartuş, 8 telsiz, uzun namlulu tabanca dürbünü, fazla sayıda çek-bono ele geçirildi.

Operasyon dahilinde Sedat Peker’in avukat olan eşi Özge Peker’in evinde de arama yapıldı.

Özge Peker evine sabah 05.00’te yapılan polis operasyonuna sosyal ağ hesabından tepki göstererek “Organize şubeden ve karakoldan gelen polisler yalnızca görevlerini yaptılar. Oysa özel harekat olarak bilinen polislerin mutlaka çocuklu evlere nasıl girileceği konusunda eğitilmeleri gerekmektedir” dedi. 

Özge Peker’in açıklaması şöyle: 

“Dün sabah 5 sularında eşime karşı iddia edilen bazı suçlamalarla ilgili polisler evimize geldi. Evde bir kadın ve üç ufak çocuk olarak yaşadığımız; bilindiği halde kapımızı kırarak içeri girmek istediler. Üst kattan aşağıya inerken kapıyı kendim açmama rağmen ellerinde tüfekler, silahlar, robocop olarak adlandırılan kıyafetler üstlerindeyken minik çocuklarımın yaşadığı odalara girmeden önce kendilerini uyardım. Silahlarla bu şekilde lütfen odalarına girmeyin diye.

Hiç avukatlık yapmamama rağmen avukat olduğumu bilhassa belirttim. Ancak buna rağmen kızımın odasına bu şekilde girdiler (Sabahın 5’inde gözlerini açan kızımın üstüne doğrultulan silahı görür görmez o panikle ellerini hava kaldırdığını yaşadığım sürece unutmayacağım). Kızım kursa gittikten sonra akşamleyin eve varmak istemedi: Arkadaşının evinde kaldı. Ve halen daha eve ulaşmak istemiyor.

Organize şubeden ve karakoldan gelen polisler yalnızca görevlerini yaptılar. Oysa özel harekat olarak tanıdık polislerin mutlaka çocuklu evlere nasıl girileceği konusunda eğitilmeleri gerekmektedir.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir