Sayıştay bürokratlarından sahte savunma sanayi şirketine ziyaret

Savunma Sanayi Başkanlığı’nın alt kuruluşu imajı çizerek değişik şirketleri 5 milyon dolandırdığı saptama edilen TR-STS isimli şirketin Sayıştay bürokratları kadar ziyaret edildiği ortaya çıktı. Şirketi ziyaret ederek şirket yöneticisi ile poz verenler aralarında Sayıştay Başsavcısı ile Sayıştay İletişim Koordinatörü’nün olduğu öğrenildi.

Şirketin Idare Heyeti Başkan Vekili olduğu bildirilen Hüseyin Mesut Alver’in, AKP’li isimlerle paylaştığı fotoğraflar gündem olmuştu.

Sözkonusu fotoğrafların ardından Sayıştay Başkanlığı’nda görevli bürokratların da şirketi ziyaret ettiği ortaya çıktı. Üçkâğıt ile gündeme gelen şirketi ziyaret edenler aralarında, teşkilat şemasında yer almamasına rağmen Sayıştay bünyesinde Kurumsal İletişim Koordinatörü pozisyonunda ödev yapan ve bu sıfatla bakanlıkları ziyaret eden Mustafa Kemal Yavuzyiğit’in de olduğu belirlendi.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine kadar, işlem yapılan şirkete Sayıştay’dan yapılan tek ziyaret, Yavuzyiğit’in ziyareti olmadı. Edinilen bilgiye göre, 21 Haziran 2018 tarihinde Sayıştay Başsavcılığı’nda görevlendirilen Mürsel Ali Kaplan da şirketi ziyaret ederek Hüseyin Mesut Alver ile fotoğraf verdi.

BAŞKANI DA ZİYARET ETTİ

Nitelikli üçkâğıt suçlamasıyla gözaltına alınan Hüseyin Mesut Alver’in Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş’ı da makamında ziyaret ederek fotoğraf çektirdiği saptandı.

Alver, Sayıştay Başkanlığı’na yaptığı ziyarette Başkan Baş’a armağan verirken çektirdiği fotoğrafı da yeniden sosyal medyada paylaştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir