Samsung Galaxy F52 5G’nin tasarımı sızdırıldı

Akıllı telefon dünyasının lider ismi konumunda yer alan Samsung model sayısını arttırmaya devam ediyor. Zeki telefon devi önümüzdeki günlerde 5G destekli yeni modeli F52’yi tanıtacak.

Şimdiye kadar sızdırılan bilgilere tarafından Samsung imzası taşıyan modelin delikli ekran tasarımıyla geleceğini biliyoruz. A52 5G modeli ile adeta aynı teknik özellikleri taşıyacak olan telefonda (yonga seti, ram, dahili depolama vs.) 6.57 inçlik LCD ekran yer alacak.

1080p+ çözünürlükteki bu ekranda 16MP’lik selfie kamerası yer alacak. Arkadaki yüzde ise 64MP’lik esas kamera bulunacak.

3.5mm kulaklık jakının da bulunacağı telefonun parmak izi okuyucusu ise power butonuna yerleştirilmiş durumda.

Gelelim Samsung’un giriş seviyesindeki bu model için istediği paraya. Sızdırılan raporlara kadar Samsung bu modeli Avrupa’da 255 euro gibi bir fiyattan satacak. Aynı teknik donanıma sahip olan A52 5G’nin Avrupa’da 430 euro’ya satıldığını hesaba katarsak, fiyatın uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Yan fakat üstelik madalyonun değişik yüzü var. Belki bu telefon Türkiye’de satışa sunulursa vergilerden ötürü fiyatı tekrar 4000 TL’nin üzerinde olacaktır. Dolayısıyla bizim için yerinde fiyatlı telefonlardan dile getirmek şu reddede pek de doğru değil.

Fakat segmentteki diğer modellerle karşılaştırdığımızda, F52’nin fiyat etiketi gayet makul görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir