Samsun gözünü deniz turizmine dikti

Türkiye’de toplam 531 adet mavi bayraklı plaj bulunuyor. ‘Temiz ve muteber plaj’ manasına gelen mavi bayraklı plaj sayısında Karadeniz’de 1. sırada yer alan Samsun, 13 mavi bayraklı plajı ile yerli ve yabancı turistleri bu yaz döneminde kıyılarında ağırlamayı bekliyor.

Havayolu, karayolu, denizyolu ve demiryolu ulaşıma sahip seçkin vilayetlerden birisi olan Samsun’da Samsun Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, otelcilik ve yatak sayısı manasında da Türkiye’nin önde gelen vilayetlerinden birisi olduklarının altını çizerek yerli ve yabancı turistleri Samsun kıyılarının tadını çıkarmaya davet etti. İnsanların Samsun’a turizm maksatlı seyahatlerinde çok önemli bir artış yaşandığına da değinen Lider Demir, 30 km’lik plaj boyunca insanların inançlı bir biçimde denize girmeleri için cankurtaran hizmeti de verdiklerini söz etti.

TATİLE DAVET EDİYORUZ

Samsun’daki plajların hoşluğunun Ege ve Akdeniz’den daha uygun olduğunu vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, “Ege ve daha çok Akdeniz’de güneş ve kum turizmi çok yüklü. Ancak inanın burada güneş ve kum turizmi oradan daha düzgün yaşanıyor, ben o bölgeleri biliyorum. Son derece iklim müsait, akşamları son derece hoş bir hava, Samsun bir bahar havasında. Samsun bilhassa kıyılarıyla ve başka doğal hoşlukları ve turizm alanlarıyla turizm noktasında insanların çabucak hemen çok çeşitli bir turizm destinasyonuyla karşılaşacak oldukları bir kent. Burada tatile davet ediyoruz, son derece inançlı gastronomisiyle, alt yapısıyla üst yapısıyla kentimiz tarih için çok inançlı bir kent. Otelcilik manasında da yatak kapasitemiz çok düzgün ve çeşitli. İlçelerimiz bilhassa iç bölgeler, kıyı bölgelerinde turizm alanında çok değerli marka ilçelerimiz var. Yakakent, Alaçam, Bafra, Terme, Ayvacık, Lâdik, Havza, Vezirköprü her ilçemiz neredeyse turizm markası” dedi.

TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜSTÜNDE

Yerli ve yabancı turistlerin Samsun’a ziyaretlerinin Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu belirten Lider Mustafa Demir, “İnsanların esasen Samsun’a bilhassa turizm gayeli seyahatlerinde çok önemli bir artış var. Türkiye ortalamasının üzerinde çok önemli bir artışımız var. Bunlar daima yaptığımız tesisler, bu mevzudaki duyarlılığımız hem halkın da kendi kentini bir sefer daha keşfedip dışarıdaki tanıtımlarımız çok büyük tesirli rol oynuyor. Bizim bu alandaki faaliyetimiz de büsbütün buna yönelik” diye konuştu.

Mutlu insanların yaşadığı ve tatile geldiği Samsun’da her insanın can güvenliği ve mutluluğuna değer gösterdiklerine değinen Lider Demir, şunları söyledi:

“Samsun’da bilhassa 30 kilometre alanda insanların denize girmesi son derece inançlı, emniyetli bir ortamı sunmuş oluyoruz. Buna da çok dikkat ediyoruz. Her bir insanımızın canı bizim için çok değerli. Evvel canı, sonra onun memnunluğu hoş bir kentte yaşamış olmanın, Samsun’dan döndüğünde tekrar gelmenin cezbedecek formda bir ortam sunmaya çaba ediyoruz.”

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.