Ramazanın ışığını yakalayın

Geçtiğimiz yıl dünyanın bambaşka coğrafyalarında yoğun ilgi gören ve 8 ayrı ülkeden, 1000’e yakın fotoğrafın değerlendirildiği yarışmada, bu yıl de Ramazan ayının heyecanını ve ruhunu en iyi yansıtan fotoğraflar yarışacak.
Öğrencilerin gözünden sahur ve iftar sofraları, camiler, teravihler, mukabeleler gibi Ramazan ayına özel anların fotoğraflanması ile renklenecek yarışmada her kategorinin kazananları için belirlenen DSLR fotoğraf makinesi, aksiyon kamerası, Instax fotoğraf makinesi, android tablet, kablosuz kulaklık gibi ödüller de öğrencileri bekliyor olacak.

Ramazanın Işığını Yakala, 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması için 13 Nisan’da başlayan başvurular, 12 Mayıs’a kadar devam edecek. Bulunma isteyen öğrencilerin tek yapması gereken nunokullari.com web sitesi üzerinden başvurmak ve çektikleri fotoğrafları buraya üstüne atmak.

NUN Okulları Kurucu Temsilcisi Fatih Haykırma ÜYE; “Geçtiğimiz yıl ramazan ayının ruhunu birlikte yaşamak ve yaşatmak, bu ayın getirdiği sevincin, ışığın peşine düşerek çocukların gözünden fotoğraflarda seslenmek niyetiyle ilkini gerçekleştirdiğimiz Ramazanın Işığını Yakala Milletlerarası Resim Yarışması, keza ülkemizde ayrıca de Dünyada böylece fazla ayrı ülkede beklentimizin de üzerinde alaka fark etti.

Jüri üyelerimiz 8 bambaşka ülke, 35 büyük kasaba ve 170 okuldan öğrenciye ait, 1000’e yakın resim değerlendirdi. Bizler de bu ilgiyi karşılıksız bırakmamak adına yarışmamızı gelenekselleştirdik ve ikincisini düzenledik. Ne eyvah ancak bu yıl de pandemiden dolayı ikinci kere Ramazan ayının kendine has manevi atmosferini doyasıya yaşayamıyoruz. Bu umulmadık koşul, sevdiklerimizden uzak da olsa, özel günlerin heyecanını paylaşmamıza engel değil. Kalabalık iftar sofralarında buluşamadığımız bu Ramazan ayında gönüllerimizin bir olmasını diliyoruz. Bu yarışma, içimizdeki ışığı Ramazanın nuruyla birleştirmek adına bir fırsat. Bütün çocuklarımızı ve gençlerimizi bu ışığı yansıtmaya ziyafet ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir