Ömer Faruk Gergerlioğlu devrik bakana sordu: Değdi mi Zümrüt Selçuk?

Sincan Hapishane’nde yatan Gergerlioğlu, görevden alınan Aile Alıştırma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a, KHK’lıların emekli edilme sürecini engellemesi ve iş bulma süreçlerini görmezden gelmesini hatırlattı. sosyal medya hesabından art arda tweetleri paylaşılan Gergerlioğlu, “Değdi mi Zümrüt Selçuk?” diye sordu.

Gergerlioğlu, ”Aile Bakanıyken KHK’lı diye emekli etmediğin, İŞKUR’a kaydetmeyip işe girmesine engel olduğun binlerce KHK’lıya karşın yine de bakanlıktan atıldın. Sorduğum binlerce sorunun birine bile cevap verememiştin. Bakanlık uğruna değdi mi? Nasıl hesap vereceksin? Bu veballer yerde kalır mı? Zümrüt Selçuk, bakanlıktan alındı lakin binlerce vicdansız uygulamanın hesabını vermekten kurtuldu mu? Görevden alınması, vicdansızlıktan mı, başka bir sebepten mi?” ifadelerini kullandı.

Devrik Aile ve Egzersiz Bakanı Selçuk Selçuk döneminde, Çayırova’daki fabrika yangını hakkında verdiği soru önergesine bile cevap alamadığını belirten Gergerlioğlu, “4 birey ölmüştü. Cezalandırılan bir bakanlık görevlisi de olmadı. Bakanlığı böyleydi. Bozulma ve kokuşma için bir yasal süreç işletilmeyecek mi?” dedi.

‘BAKAN OLMA KRİTERİ, ‘EN FAZLA VİCDANSIZLIK YAPMAYA’ GÖRE Mİ?’

Aile şirketine ihalesiz dezenfektan satışı gerekçesiyle görevden alınan Ruhsar Pekcan’ın yerine getirilen yeni Ticaret Bakanı Mehmet Muş’la ilgili ise Gergerlioğlu şu paylaşımda bulundu: ”Mehmet Muş, Ticaret Bakanı olmuş. Bakan olma kriteri, ‘en çok vicdansızlık yapmaya’ tarafindan mi? Muş, vekilliği döneminde, kaç bin vicdansızlığı örttü? Bakanların yolsuzluklar yaptığı bir dönemde, yolsuzlukları sorgulayan bir temsilci olarak cezaevine atıldım. Toplum bu tabloyu görüyor mu?”
 

Değdi mi Zümrüt Selçuk? Aile Bakanıyken KHK’lı diye emekli etmediğin, İşkur’a kaydetmeyip işe girmesine engel olduğun binlerce KHK’lıya rağmen yine de bakanlıktan atıldın. Sorduğum binlerce sorunun birine bile cevap verememiştin. Bakanlık uğruna değdi mi? Nasıl hesap vereceksin?

— Ömer Faruk Gergerlioğlu (@gergerliogluof) April 23, 2021  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir