Nükhet Duru, göz göre göre katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın dilekçesini okudu

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu göre “#ODilekçeninSahibiVar” etiketiyle paylaşılan videoya “Hakkında 23 kere şikayet dilekçesi yazdığı boşandığı erkek göre öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın, öldürüldüğünde çantasından meydana çıkan şikayet dilekçesini Nükhet Duru’dan dinleyin” notu düşüldü.
 

Hakkında 23 kere şikayet dilekçesi yazdığı boşandığı erkek tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın, öldürüldüğünde çantasından çıkan şikayet dilekçesini @NukhetDuru’dan dinleyin.#ODilekçeninSahibiVar pic.twitter.com/p1ezknywKQ

— Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (@KadinCinayeti) April 18, 2021

“Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına saygılarımla iletirim;

Tedbir kararınız olmasına rağmen hiçbir şekilde netice alamadım. Yalçın Özalpay baştan somut baskı gösterdiği için hayatımdan endişe ediyorum. Yalçın Özalpay’dan korkuyorum. Her gün işe gelip giderken beni takip ediyor. Yalnız sokağa çıkaramıyorum, bu nedenden nedeniyle işe babam getirip götürüyor. Bundan Böyle namusuma dil uzatıyor. Sokaklarda ‘O…’, ‘K…’ diye bağırıyor. Herkes bize bakıyor ve tüm arkadaşlarımı rahatsız ediyor. Telefonla arayıp fena kadın diye anlatıyor. Bugüne kadar hiçbir şekilde ona cevap vermedim. Defalarca şikayette bulundum lakin hiçbir netice almadım. Beni çocuklarımdan uzaklaştırdı, ‘Anneniz kötü bayan’ diye anlattı. Ben evimden çıkmayacaktım, uzaklaştırma kararı olduğu halde cebren eve girdi. Ben evi terk etmek zorunda kaldım. Çünkü maddesel zorlama ve tecavüz ediyordu cebren. Dayanamadım bundan böyle, ben evimden çıkmak zorunda kaldım. Benim can güvenliğim hiç yok. Kezzap atmak, öldürmekle korkutma ediyor. Dayanacak gücüm kalmadı. Ve bunun gibi birçok tehditlerde bulunuyor. Bana kötüleme atıyor. Benim bankada param varmış, ben bir adamla yaşıyormuşum, bana para vermiş, ev almış. Artık çok yoruldum, ne yapacağımı bilmiyorum. 25 takvim evliliğimde ne kadar altınım param varsa elimden aldı. Herkesin gözünde fena bayan oldum. Bundan Böyle bu iftiralara dayanamıyorum. Cumhuriyet Başsavcılığı’na rica ediyorum, bir bayan olarak ben öldükten daha sonra mı bana tezgâhtar olacaksınız? Saygılarımla. Tek başıma ayaklarımın üstünde durmaya çalışıyorum.”

NE OLMUŞTU?

Eskişehir’de Yalçın Özalpay, boşandığı 2 çocuk annesi Ayşe Tuba Arslan’ı satırla saldırarak ağır yaralamıştı. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi görebilen Arslan, 44 gün sonra yaşamını yitirmişti. Ayşe Tuba Arslan’ın, 4 defa koruma kararı aldırdığı Yalçın Özalpay hakkında 23 bambaşka kullanım vererek şikayetçi olduğu ortaya çıkmıştı. Yalçın Özalpay, ağıraştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırımıştı.