MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den önemli açıklamalar

Bahçeli’nin açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

Karamsarlık aşılayanlara karşı umutlarımızla diriyiz. Huzurumuzu karıştıranların, tam karşı cephesinde dağ gibi duruyoruz. MHP’nin sözü senettir.

Siyaseti dürüst, çizgisi duru ve dengelidir. Tuzakları bozuyoruz, engelleri kaldırıyoruz.

Başarmanın haricinde bir seçeneğimiz olmadığını biliyoruz. Bizim başarımız ülkemizin başarısıdır. MHP, bir siyaset mektebi, bir akıl methiyesidir.

Önümüzdeki hafta 9 Şubat 2022’de partimizin kuruluşunun 53. yıl dönümünü bu duygularla karşılayacağız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah ve dava arkadaşlarının muhterem hatırasını saygıyla anıyorum.

Partimizin büyüme mücadelesinde emeği olan her kardeşime teşekkür ediyorum.

MHP, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne muazzam bir hazırlık içindedir. Heyecanımız gün ve gün artacaktır.

Durmayacağız, beklemeyeceğiz, yorgunluk emaresi göstermeyeceğiz. En son sandıklarda CHP’nin birinci çıktığı seçim bölgelerinde partinin gerçek yüzünü, zillete nasıl düştüğünü birer birer anlatacağız. Tüm ilçelerimizde çalışmaları yoğunlaştıracağız. Temamızı adım adım 2023 olarak belirlemiş durumdayız. CHP tarihine sırt dönmüş, istikametinden şaşmış, Atatürk’le yollarını ayırmış, siyaset yozlaşmasıdır. Kuvayi Milliyeyiz demelerine kimse aldanmamalıdır. CHP, HDP ve zilletin diğer çıkar ortakları emperyalizmin mızrak ucudur.

CHP’YE OY VEREN KARDEŞLERİMİZ ALDATILMAKTADIR

Zillet İttifakı Türk demokrasisi dış güçler tarafından döşenmiş mayın tarlasıdır. CHP’ye oy veren kardeşlerimiz aldatılmaktadır. Bugünkü CHP’nin 1920’li yıllardaki CHP ile uzaktan yakından alakası kalmamıştır. Kılıçdaroğlu yönetimi altındaki CHP tarif edilemez haldedir.

CHP, MİLLİ AHLAKA EL KALDIRMIŞTIR

CHP Genel Başkanı’nın adının olduğu bir afişte yer alan ibareler şu şekildedir: Etnik köken, cinsel yönelim dezavantaj olmaktan çıkarılacaktır.

Türkiye’de dezavantajlı olan bir kesim yoktur. Bunun adı bölücülüktür. CHP, Müslüman Türk milletinin irfanı ile hesaplaşmaya nasıl cüret ve cesaret edebilmiştir. Bu nasıl bir küstahlıktır? Milletleri ayakta tutan en önemli unsur ahlaktır. Neticede yıkım kaçınılmaz hale gelecektir. CHP, milli ahlaka el kaldırmıştır. CHP, Türkiye’ye yumruk sallamış, bunun adına demokrasi diyecek akdar zırvalamıştır. MHP ve Cumhur İttifakı geçilmeden başkent Ankara’yı geçmek hayal ürünüdür. CHP’nin maskesini düşüreceğiz, kalelerine teker teker girip bu partiye oy veren kardeşlerimize gerçekleri anlatacağız. 

Cumhur İttifakı gizli kapaklı işlere heveslenmeyen, tavşan aday çıkarmanın peşinden gitmeyen bir fedakarlık meşalesidir.

Çanakkale’yi geçilmez yapanların mirası bizimledir.

Kılıçdaroğlu , saymak ve anlatmakla bitmeyecek teyakkuz dehlizinde bir o yana bir bu yana sallanmaktadır. İBB Başkanı’nın İngiltere Büyükelçisi yediği karda yediği balıktan haberdar olduğunu açıklamıştır. İmamoğlu’nun açıklaması ise Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının tam tersi yöndedir. İkisi arasındaki gerilimin ana arteri Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusudur. İkisi de sivrilmek için çırpınmaktadır. CHP, kulislerin ve kumpasların partisidir.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem diyorlar ancak içeriğini kendileri de bilmiyorlar. Zillet İttifakında hayal çoktur, hantallık pek çoktur. Türkiye’nin parlak geleceği cumhurbaşkanlığı hükümet sistemidir. Erken seçim Türkiye’nin gündeminde yer almamaktadır. Seçimler 2023 Haziran ayında yapılacaktır.

Aziz Türk milleti kararını vermiş, gelecek ümitlerini cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine bağlamıştır.

MHP, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin bütün kurum ve kurallarıyla işlemesi için insanüstü çaba gösterecektir. MHP, 2023’te TBMM’de vekil sayısını azami düzeye çıkarıp Cumhur İttifakı’nın anayasayı değiştirme çoğunluğuna ulaşması için olağanüstü bir çalışma azmi sergileyecektir.

MHP, yeni bir anayasanın yapılması konusunda çalışacaktır.

Bizi bir hayli düşündüren çarpıklık, zillet ittifakının yabancılardan beklediği ayıplı ilgidir. ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi Flake, 7 Ocak’ta Türkiye’ye gelmiştir. Flake, 26 Ocak’ta sayın Cumhurbaşkanı’na güven mektubunu sunmuştur. 31 Ocak’ta İBB Başkanı’nı ziyaret etmiştir. Bu ziyaret sorgulanmaya açık bir tercihtir. Ayağının tozuyla koşa koşa İmamoğlu’na gitmesi zarfsız bir mesajdır.

ABD ELÇİSİ’NİN İMAMOĞLU ZİYARETİ

Be hey Büyükelçi sen kendini ne sanıyorsun. ters diplomasi ile nereye varmayı aklından geçiriyorsun? Askıda ekmek projemizden haberin oldu mu? Diplomatik nezaketi çiğneyerek soluğu İBB’den alması kasti ve programlanmış bir tahriktir. Ankara’da ziyaret edilecek makamlar bitti de geriye İBB mi kaldı?

Türkiye’ye bir nevi müstemleke ülke muamelesidir. Kılıçdaroğlu’nu da mı evvelde ziyaret etmeyi aklına getirmedi. Bu ne telaştır, neyin işaret fişeğidir. Türkiye’de iktidarın yolu yabancı başkentlerden geçmez, geçmeyecektir. Herkes haddini, hududunu bilsin.

Uyarıyorum, geçmişte sözde Ermeni soykırımı iddiasını dillendiren bu büyükelçi görevinin sınırlarını aşmamalıdır.

KAVALA TEPKİSİ

Asıl bu sözde karar Türkiye’nin egemenlik haklarını ihlal etmektedir. Hukuk demek devlet demektir. Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi hukukumuza zehir saçmıştır. Türk yargısı bağımsızdır. Görülen bir dava ile ilgili görüş bildirmek kabul edemeyeceğimiz bir çirkinliktir.

KIŞ KARTALI HAREKÂTI

Uçaklarımız PKK’ya ait 80’e yakın hedefi imha etmişlerdir. Karacak, hainlerin Kandil’den sonra ikinci barınağıdır. Teröristlerin kaçacak yeri artık kalmamıştır. Sincar, terör örgütünün lojistik merkezi, Derik ise ABD’nin PKK’ya taşıdığı silah ve mühimmatın ilk durağıdır. Bunlarla ittifak kuranlar ihanete ortaktır. HDP’nin 2 Şubat’ta yayınladığı alçak bildiri HDP – PKK ilişkisini iyice gözler önüne sermiştir. HDP, harekatı kınamıştır, biz de onların hepsini şiddetle kınıyoruz.

Related Posts

Ünlü voleybolcu Zehra Güneş bu sefer de yeni sevgilisiyle gündem oldu! Fotoğrafa beğeni yağdı

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın ve Vakıfbank SK’nin parlayan isimlerinden olan Zehra Güneş’in yeni sevgiliyle fotoğrafı gündem oldu. Geçtiğimiz …

Berat Albayrak’ın avukatı Göktaş’tan CHP’ye açılan tazminat davası açıklaması

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın avukatı İsa Sinan Göktaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Berat Albayrak ismine CHP’ye …

Yahudi iş adamları Mescid-i Nebevi’ye girdi argümanı

Suudi Arabistan idaresinin gayrimüslimlerin Medine’ye giriş yasağını kaldırmasının yankıları sürüyor. Son olarak bir küme Yahudi iş adamının …

Denizli’de sıkıştığı aracından kurtarılması için vakitle yarışıldı

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Dokuzkavaklar Mahallesinde,  Ankara Bulvarı üzerinde seyir halinde olan Mehmet K. (42) yönetimindeki araba …

Selde 56 köpeğin öldüğü ruhsatsız barınak yıkıldı

Bartın’da, selde su basan ve 22’si yavru 56 köpeğin öldüğü ruhsatsız barınak yıkıldı. Köpeklerin vefatına neden olduğu suçlamasıyla adliyeye sevk …

Konya’da ‘Düzelicez inşallah’ etiketli otomobilden kaçak alkol çıktı

Yurt genelinde güvenlik güçlerinin kontrolleri sürerken, Konya’daki polis grupları kaçak alkol kontrolü yaptı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.