Kurayla AKP’ye geçen Menemen Belediyesi’nde skandallar bitmiyor!

Menemen’de Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un hapse girmesinin ardından kura ile seçimi şampiyon AKP’li Aydın Güreşçi, Meta-Su ve Menaş şirketinde çalışan 660 işçiye yetkileri atama alana değin iş başı yaptırmadığı Menemen Belediyesi’nde skandalların sonu gelmiyor.

Menemen Belediyesi’nin, 440 işçinin ödev yerini değişiklik amacıyla işçilere “Toptan Çözüm Müdürlüğü’nde görevlendirilmeniz yerinde görülmüştür” yazısını beyanname etmek için liste hazırladığı öğrenildi.

Şu başlıca değin 100’ün üstünde işçiye yazının beyanname edildiği ve atama yerlerinin değiştirildiği belirtildi.

Meta-Su şirketinde çalışan 100’den pozitif işçinin yanı sıra Menemen Belediyesi’nde kadrolu olan şahısların de Toptan Çözüm Müdürlüğü’nde görevlendirildiği bildirildi.

Görev yeri değişen kişilerin arasında çoğunluğu hoca olmak üzere sıhhat emekçileri ve mühendisler de bulunuyor.

Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi Kurucu Müdürü Metin Yaşatürk, yaptığı açıklamada, “2011 yılından beri büyük bir özveriyle bu kadroları oluşturduk. Gençlerin keza ders almasını sağladık keza de onlara barış ve kardeşliği anlattık. İlerici ve aydınlatılmış olan bu arkadaşlarımıza tahammül edemiyorlar. Öğretmenler başka birimlere kaydırılıyor ve temizleme işçisi yapılıyor. Öğretmen öğretmenlikten diğer bir meslek yapamaz. Pırıl pırıl öğretmenlerin eline faraş ve kürek veriyorlar, içim acıyor. Verdiğimiz bütün emekler nafile gitti” dedi. (BirGün)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir