Köpeğe Tecavüz Eden Fırıncı Tutuklandı: ‘Sıcak Olduğundan Çıplak Yatıyordum’

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki bir fırında çalışan 37 yaşındaki Kırgızistan uyruklu Zafer Şukurcanov, köpeğe cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle  tutuklandı. Mahkemede savunma yapan Şukurcanov, “Sıcak olduğundan dolayı üstüm çıplak yatıyordum. Polisler geldiğinde giyindim” dedi.

Veterinere götürülen köpeğin yaralandığı belirlendi

Olay, 22 Nisan günü saat 16.00 sıralarında Maltepe Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda bulunan fırında meydana geldi. Zafer Şukurcanov’un sokak köpeğini, kapalı olan fırına zorla götürdüğünü gören bir kişi, çevredekilere haber verdi. 

Birçok hayvanseverin, fırının önüne gelmesi üzerine  Şukurcanov  kaçmaya çalıştı. Yurttaşlar tarafından yakalanan şüpheli, polise teslim edildi. Veterinere götürülen köpeğin ise yaralandığı belirlendi. Gözaltına alınan Şukurcanov, emniyetteki işlemlerinin ardından dün tutuklandı.

‘Sıcak olduğundan dolayı üstüm çıplak yatıyordum’

Mahkemede savunma yapan Şukurcanov, “Yaklaşık 1 aydır fırında çalışıyorum. İş yerinin kapısı kapalı olduğu için un taşıdığımız bölmeden içeri girecektim. O esnada köpek bana koştu. Ben de beslemek için onu içeri attım. Sonrasında ben de içeri girdim. Bana sorduğunuz yaralanmalar bu esnada olmuş olabilir. Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum. Sıcak olduğundan dolayı üstüm çıplak yatıyordum. Polisler geldiğinde giyindim” diye konuştu.

Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Tuğba Gürsoy, veterinerde köpeğin anüsünde yaralanma fark edildiğini söyledi. Tedavisinin sürdüğünü kaydeden Gürsoy, “Bu hayvanın cinsel saldırıya uğramış olduğu aşikar. Bu gibi suçlarda cezaların caydırıcı olmasını çok önemsediğimizi söylemiştik. Cezaların caydırıcı olması, bu gibi eylemlerin önünü kesebilir. Köpeğin sağlık durumu şu anda iyi. Zaten sakin bir köpek için olduğu için bu saldırıya maruz kalmış. Birkaç güne toparlanacak yaşadığı mahalleye geri dönecek” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*