İsmail Saymaz’ın Paylaşımı Savcı Sayan’ı Sinirlendirdi

CHP’nin Ağrı mitingini değerlendiren gazeteci İsmail Saymaz, ‘CHP’nin Ağrı mitingine Ağrılılardan bir tek Savcı Sayan katılmamış. Öyle bir kalabalık var’ dedi. Savcı Sayan’dan ‘Ağrı mitingi 4000 kişi 3900 HDP’li 100 CHP’li’ yanıtı geldi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugünkü Ağrı mitingi hakkında esprili bir paylaşım yaptı. Saymaz, yoğun katılımın yaşandığı mitingle ilgili “CHP’nin Ağrı mitingine Ağrılılardan bir tek Savcı Sayan katılmamış. Öyle bir kalabalık var’ dedi. 

Ağrı Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden ve AK Parti’den İzmir Milletvekili adayı olan Savcı Sayan, İsmail Saymaz’ın paylaşımına yanıt verdi. Saymaz’ın paylaşımını alıntılayan Sayan, ‘2019 Ağrı Belediye seçimi mitingi… Seçim sonucu %56… İsmail, kalabalık öyle değil böyle olur.. İzmir’i de merak ediyorsan gel benimle 2 gün dolaş.. Ha bu arada resmi rakamlar geldi KK’nın Ağrı mitingi 4000 kişi 3900 HDP’li 100 CHP’li’ ifadelerini kullandı.

Saymaz, Sayan’ın bu tweetine şu yanıtı verdi

“Savcı Sayan, bu AK Partililer seni kendi aralarında istemiyor. Ağrı’dan vekil çıkarabilmek için seni ta İzmir’e sürüp 6’ıncı sıraya koydular. Teğmen Çelebi’ye bile 4’üncü sırayı verdi vefasızlar. Ben senin için söylüyorum, yoksa bana ne.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir