İpucu Çavuşoğlu’ndan: Thodex kurucusunun MHP’li Saffet Sancaklı’nın oğluyla ortaklığı ifşa oldu

Özer’in Sancaklı’yla ilişkisini ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun verdiği anahtar sözcük ortaya çıkardı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile çektirdiği fotoğrafı Fatih Özer paylaşmıştı. Fotoğraftaki diğer kişinin Mert Sancaklı olduğu öğrenildi.

Takriben 400 bin yatırımcıyı mağdur ederek 2 milyar dolarlık kripto varlıkla yurtdışına kaçan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in ismi Türkiye’nin bir numaralı ağız dalaşı konusu oldu. Özer’in Thodex’in tanıtımı için mankenlerle çektiği reklam filmleri, TGRT Haber öncelikle elde etmek üzere katıldığı televizyon yayınları ve İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla fotoğrafları da şu asıl kadar kamuoyuna yansıyan bilgiler aralarında.

Ama Fatih Özer’in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla olan fotoğrafını, onun ilişkilerinin detaylarının ortaya çıkmasını sağladı. Çavuşoğlu’nun fotoğrafın ortay açıklamasının gerisinde “#Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Şahsın sosyal medyada dolaşan fotoğrafı; 26 Aralık 2019’da Kocaeli Mv. Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’ya verdiğimiz randevuya eşlik ettiği ziyarette çekilmiştir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” şeklindeki açıklamasında ismi geçen Mert Sancaklı’nın Faruk Fatih Özer’le karşılıklı olduğu belirlendi.
 

#Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Şahsın sosyal medyada dolaşan fotoğrafı; 26 Aralık 2019’da Kocaeli Mv. Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’ya verdiğimiz randevuya eşlik ettiği ziyarette çekilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.

— Mevlüt Çavuşoğlu (@MevlutCavusoglu) April 22, 2021

Çavuşoğlu’nun mesajındaki “Kocaeli Mv. Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı” ifadesinin peşine düşen gazeteciler, Faruk Fatih Özer’le ortaklığını da belgeledi. Ticaret Sicili’nde yer alan bilgilere kadar, Mert Sancaklı ve Fatih Özer, 28 Eylül 2020 tarihinde “Hoppara Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri” adlı bir şirket kurdu. Kripto paraların ticaretinin yapıldığı borsalara para göndermek için de kullanılan bir sanal cüzdan olan “Hoppara”, Özer’in Sancaklı’yla ilişkisini de ortaya koymuş oldu.

Konuya ilişkin Saffet Sancaklı’dan şu asıl dek herhangi bir izah etme yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir