Günün ilginç olayı Sivas’ta yaşandı, kayıtları inceleyince şaşkına döndü

Edinilen bilgiye göre olay, Sivas’ta büyük kasaba merkezinde bulunan Camiikebir Mahallesi’nde meydana geldi. Hac malzemeleri satan Ebuzer Volkan Yıldız, dükkânındaki bir takım elbiselerin üstünde lekeler olduğunu fark ederek güvenlik kamerası kayıtlarını izledi. Kayıklarda, gece vakti bir kişinin dükkânın kapısını rahatlıkla açarak içeriye girdiği görüldü. Giren birey ilk olarak iş yerinin elektrik şalterlerini indirdi. Elektrik kesilince güvenlik kamerası da devre dışı kaldı.

Yıldız dükkânında yaptığı incelemede hac elbiselerinin ve kokuların üzerine bilinmez bir istikrarsız döküldüğünü tespit etti. Ne olduğu bilinmeyen değişken giysilerde yanma ve solmalara niçin oldu. Yıldız durumu hemencecik polis ekiplerine bildirdi. Durum yeri analiz ekipleri meslek uygun inceleme başlattı.

Yıldız yaptığı açıklamada, “Burada hac ve umre malzemeleri üzerine ticaret yapıyoruz. Büyük Kasaba dışındaydım. Bugün dönüm dükkanımı açtığımda bu bakış ile karşılaştım. Güvenlik kamerasını izlediğimde, hırsız mı yahut kasti mı birisi girdi bilmiyorum. Kilidi açarak birisinin içeriye girdiği görülüyor. Esansların olduğu bölüme gidip esanslara sarar veriyor. sonra daha aşağı kapa inip elbiselere çamaşır suyu döküyor. sonra emniyet kamerasının kablolarını çıkartıp şalteri indirip gidiyor.” biçiminde konuştu.

Mustafa Koçyiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir