Gergerlioğlu’nu darp eden polisler birbirlerini tebrik etmiş

Gergerlioğlu, “Polis arkadaşları arabadakilere ‘Bravo, iyi iş çıkardınız, elinize sağlık’ diyordu. ‘İyi meslek çıkardınız’ diyorlardı. Darp, küfür ve tehdit iyi işmiş” dedi.

Polis aracında darp ve hakarete maruz kaldığını sosyal medya hesabından ifade eden HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Polis arkadaşları arabadakilere, ‘Aferin, iyi iş çıkardınız, elinize sıhhat’ diyordu. Darp, küfür ve tehdit iyi işmiş” dedi.

Vekilliği düşürüldükten sonradan tutuklanarak Sincan F Tipi Kapalı Hapishane’ne gönderilen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından paylaşım bulundu.

Gergerlioğlu paylaşımında, “Darp edilerek getirildiğim, yolda hakaret gördüğüm polis aracı adliyede durunca, polis arkadaşları arabadakilere ‘Aferin, iyi iş çıkardınız, elinize afiyet’ diyordu. ‘İyi iş çıkardınız’ diyorlardı. Darp, küfür ve tehdit iyi işmiş” ifadelerini kullandı.
 

Darp edilerek getirildiğim, yolda hakaret gördüğüm polis aracı adliyede durunca, polis arkadaşları arabadakilere “Aferin, iyi iş çıkardınız, elinize sağlık” diyordu. “İyi meslek çıkardınız” diyorlardı. Darp, küfür ve tehdit iyi işmiş!

— Ömer Faruk Gergerlioğlu (@gergerliogluof) April 8, 2021
Gergerlioğlu bir diğer paylaşımında da “Şiir okundu diye hapse atılanların iktidarında bir haber rt etti diye bir milletvekili hapse atıldı. İktidar ve muhalefetin gürültüsüz kalan kısmı demokrasi ve hukuku yeniden ağzına almasın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir