Gergerlioğlu bu kez cezaevinden sordu: Yusuf Bilge Tunç ve Hüseyin Galip Küçüközyiğit nerede?

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, milletvekilliği düşürülüp cezaevine konulduktan daha sonra da vekilliği esnasında her zaman gündeme getirdiği kayıp KHK’lı vakalarını sormaya devam ediyor.

Gergerlioğlu’nun sosyal ağ hesabından yapılan paylaşımlarda kendilerinden aylardır haber alınamayan Yusuf Bilge Tunç ve Hüseyin Şampiyon Küçüközyiğit bir defa daha gündeme getirildi.

Gergerlioğlu, “Yusuf Bilge Tunç nerede? 20 aydır haber alınamayan, kaçırıldığı düşünülen bu birey hakkında iktidar neden tanımlama yapmıyor? Dünya bu insan hakları skandalını görsün artık” ifadelerini kullandı.

Bir öteki mesajında ise Gergerlioğlu, “Hüseyin Galip Küçüközyiğit, göz göre kadar kaçırıldı. Kaçıranları biliyoruz da kaçırılan nerede? Soranları zindana atmakla bu iş örtülmez” dedi.

Gergerlioğlu, bir öteki mesajında ise “Cumhur/Işkence ittifakı, her konuda suç ortağıdır. Bu ittifak, çıkarları için tüm ideallerini ayaklar altına bölge bir suç ortaklığıdır” yorumunda bulundu.

Gergerlioğlu’nun cezaevinden akıbetini sorduğu Yusuf Bilge Tunç’tan 20 aydır haber alınamıyor. Tunç, Ankara’da ortadan kaybolmuş, ailesinin ve milletvekillerinin ısrarlı taleplerine karşın hakkındaki soruşturma da ilerleme kaydedilmeyerek ‘kayıp’ olarak kalmıştı.

Eski Başbakanlık Raportörü Hüseyin Şampiyon Küçüközyiğit ise yaklaşık dört ay önce Ankara’da kayboldu ve o günden beri kendisinden haber alınamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir