Evlilik öncesi eğitim programı

Evlenecek çiftlere eğitimler verildi. Etkili iletişim kurmaları ve birbirlerini tanımaları sağlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “Evlilik öncesi eğitim programı” kapsamında 1 milyon 246 bin 882 kişiye eğitim verdi.

Bakanlık, evliliklerde “İyi bir başlangıç” için 2013 yılında harekete geçti. Ülke genelinde evlilik öncesi eğitim ve aile eğitim programı seferberliği başlatıldı…

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, eğitimlerde 36 bin evlilik öncesi eğitim görevlisi ve bin 31 aile eğitim programı eğiticisi görev aldı. 2013’den bugüne kadar ise toplamda 1 milyon 246 bin 882 kişi programdan yararlandı. Eğitimlerde “Evlilikte iletişim”, “Yaşam becerileri”, “Aile hukuku” “Sağlık” başlıklarında çiftlere bilgiler veriliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın danışmanlık hizmetlerine en çok katılım Kayseri’de gerçekleşti. Bakanlık verilerine göre 50 bin 802 kişi Kayseri’de, 40 bin 710 kişi İzmir’de, 38 bin 490 kişi ise Ankara’da eğitimlere katıldı.

Aile danışmanlığı hizmeti almak isteyen vatandaşların yapması gereken ise çok basit. Bulundukları il Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine gidip başvuru yapılabilir veya e-Devlet üzerinden başvuru da yapılabiliyor.

E-Devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşlar uzman personelden aldıkları randevu ile eğitimlere katılabilirler.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.