Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkında suç duyurusu

Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, eşi Hasan Pekcan’ın yönetim kurulu başkanlığı yaptığı Nanoksia Biyoteknoloji şirketinden dezenfektan satın aldığının ortaya çıkmasının ardındaki gelen tepkiler üstüne AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınmıştı. 

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkında “görevi kötüye kullanma”, “irtikâp”, “halk görevlisinin ticareti” ve “nüfuz ticareti” suçlarını işlediği iddiasıyla bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 

“AZLEDİLMESİ SUÇ İŞLEDİĞİNİN KABULÜDÜR”

Suç duyurusunda, “Ruhsar Pekcan’ın bir gece yarısı operasyonuyla görevinden azledilmesi, yöneticilik kadar bu suçları işlediğinin de kabulüdür” denildi.

Suç duyurusunun ardındaki HKP İstanbul İl Yöneticisi Avukat Doğan Çıngı, Çağlayan Adliyesi’nin önünde açıklama yaptı. Çıngı, şunları söyledi: 

“AKP’giller her geçen gün yeni bir suça imza atıyorlar. Ülkemizi mahvettikleri gibi, işledikleri suçlarla ayrıca kendilerine hem yandaşlarına her türlü çıkarı sağlamakta, lakin halkımız arzu, yokluk içerisinde yaşamaktadır. İşte biz HKP olarak, sadece bugün değil geçmişte de AKP’gillerin işlediği tüm suçlara karşı suç duyurularında bulunduk. Suç duyurularında bulunmamızın amacı; AKP’gillerin elbet bir gün işledikleri bu suçlardan dolayı yargılanacak, gerekli cezaları alacak olmasıdır. Bugün yaptığımız kabahat duyurusunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Biz inanıyoruz ama, yaptığımız bu suç duyuruları, tarihe not edilecek, günü geldiğinde bu suçları işleyenler egemen mahkemeler tarafından yargılanacaklardır. Biz HKP olarak bu görevimizi yerine getiriyoruz. Ve bilinsin fakat AKP’giller ne süre, nerede hangi suçu işlerse işlesin karşılarında olmaya devam edeceğiz. Ülkemizi, vatanımızı, adaleti AKP’gillerin eline bırakmayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir