Erdoğan’ın imzasıyla 12 ayrı özelleştirme kararı Resmi Gazete’de yayımlandı

Sümerholding’in iki taşınmazı 30 milyon 400 bin liraya satıldı. Yapılan ihalelerde Sümer Holding’in Aydın’ın Didim ilçesi Mavişehir Mahallesindeki 1.494 m² yüzölçümlü taşınmazı 13 milyon liraya; Kayseri Kocasinan Sümer Mahallesindeki 3.791 m² yüzölçümlü taşınmazı 17 milyon 400 bin lira elde etmek üzere 30 milyon 400 bin liraya satılması Cumhurbaşkanı kararı ile onaylandı.

Sümer Holding’in Mavişehir’deki taşınmazı 13 milyon liraya Türk Metal Sendikası’na satıldı.

Türkiye Şeker Fabrikaları’nın özelleşirme kapsamında yer alan Eskişehir’in Beylikova ve Sakarya Mahallesindeki, Karaman’ın Ali Olağanüstü Mahallesindeki, Sivas’ın Yap Mahallesindeki, parsellere ilişkin özelleştirme planları onaylandı.

Maliye Hazinesinin özelleşirme dahilinde bulunan Urfa’nın Karaköprü, Ankara’nın Dikmen, Muğla’nın Gökçebel ve Eskişehir’in Sultandere Mahallesinde bir takım taşınmazlar üzerindeki imar plan değişiklikleri onaylandı.

TELAŞ KAMULAŞTIRMA KARARLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi, Üçkuyu Mahallesi ile Kayapınar İlçesi, Talaytepe Sınırları İçerisinde Yer Alan Bir Takım Alanlar Şehirsel Değişim ve Gelişim Proje Alanı duyuru edildi. Kastamonu’nun Hanönü İlçesinde S:88614 Numaralı IV. (c) Grup Maden (Bakır) İşletme Ruhsat Sahası Sınırları İçerisinde Kalan ve Bakır Cevheri Üretimine Devam Edilebilmesi İçin İhtiyaç Duyulan Bazı Taşınmazların, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılmasına karar verildi. 

Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı ile Kesişen 9 Adet Enerji İletim Hattı Deplaseleri Projesi Zarfında Bazı Taşınmazlarda Uç Yerlerinin Mülkiyet Biçiminde, İletken Salınım Gabarisinin ise İrtifak Hakkı Kurulmak Suretiyle Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Kadar Telaş Kamulaştırılmasına karar verildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, İstanbul’un Adalar ilçesinde ve Balıkesir’in Marmara adası ile Ayvalık ilçesindeki bazı alanlar muhakkak koruma alanı olarak tescil ve ilan edilmesi kararları da yayımlandı.

ANTEP VE KONYALTI BELEDİYELERİ TAŞINMAZLARI SATIŞA ÇIKARDI

ÖTE YANDAN Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı Şahinbey/Beştepede toplam yüzölçümü 15,490 m² olan iki taşınmazını satışa çıkardı. en düşük 19 milyon 786 bin lira kazanç bekliyor. Antalya-Konyaaltı Belediye Başkanlığı ise 1.434 m² yüzölçümlü taşınmazını 8 milyon 604 bin liradan satışa çıkardı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir