Erdoğan: Dünya, salgınla mücadelemizi örnek gösteriyor

‘TÜRKİYE, SALGINLA MÜCADELEDE MISAL GÖSTERİLİYOR’ 

Koronavirüsle çaba dahilinde süren açılma süreciyle ilgili de konuşan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin koronavirüs salgınıyla mücadelesi hem Dünya Sağlık Örgütü keza de Batılı basın yayın organları tarafından örnek gösteriliyor. Dünyada 100’e yakın ülkenin henüz ilk doz aşıya zeka ulaşamadığı bir atmosferde biz 20 milyon doz aşıyı vatandaşlarımıza uyguladık. 2021 senesini ülkemiz ve milletimiz için bir şahlanış yılına dönüştüreceğiz. Tüm umutlarını Türkiye’nin tökezlemesine, ülkemizin kaosa ve krize sürüklenmesine bağlayan muhterislere fırsat vermeyeceğiz.” Erdoğan’n konuşmasından satır başları şöyle:

‘MERHUM ÖZAL’DAN ALDIĞIMIZ HİZMET SANCAĞI…’ 

“Rahmetli Özal ülkemizin güçlenmesi ve kalkınması için çaba sarf etmiş, samimiyeti, dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile milletimizin gönlünde taht kurmuş büyük bir siyasetçidir. Merhum Özal gibi vatanperver devlet adamlarından devraldığımız hizmet sancağını çok daha yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.

DEV ESER

Batman, Mardin ve Habur sınır kapısı arasındaki irtibatı sağlayacak bu köprünün bölgemiz ticaretine çarpan etkisi olacaktır. Batman, Hasankeyf, Yercüş, Midyat yolu üstünde yapı ettiğimiz bu köprüyü ülkemize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Yayalar için de bir geçiş yolu bulunuyor. Bu proje ile vakit ve akaryakıttan manâlı ölçüde tasarruf edilecektir. Bölgemiz ticaretine çarpan etkisi olacaktır. Bu dev eserin inşasında emeği geçen bütün kurumlarımızı, yüklenici kurumları tebrik ediyorum.

‘ODUN PARÇASI MUHALEFETE RAĞMEN HAYATA GEÇİYORUZ’ 

Türkiye’nin ihtiyacı eser ve hizmet siyasetidir. Ülkemizin batısında ne varsa doğusunda da o olsun diye koşturuyoruz. Bu hizmetleri de çoğu vakit terör örgütlerine, destekçilerine ve takoz muhalefetiyle önümüzü tıkamaya çalışan kifayetsizlere karşin hayata geçiriyoruz. Son 19 yılda şehirlerimiz arasındaki gelişmişlik farklarını giderme yolunda attığımız her adımda bölücü örgüt ve siyasi uzantılarını her zaman karşımızda bulduk. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki projelerimizde zorlu arazi şartları yanına bölücü terör örgütünün sabotajlarıyla da uğraşıyoruz. Bizi engellemek isteyenlere cevabımızı her zaman daha büyük hizmetleri, daha büyük eserleri ülkemize kazandırarak verdik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir