DEVA Partisi’nden ‘Kanal İstanbul’ çağrısı: İtiraz et

DERMAN Partisi 19 Nisan Pazartesi günü Kanal İstanbul projesinin durdurulması için İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne itiraz dilekçesi vermeye hazırlanırken, yurttaşları da projeye itiraz etmeye davet etti. DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Mehmet Belirlenmiş Ekmen, ARTI TV canlı yayınına katılarak şu değerlendirmelerde bulundu:

‘YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ’ 

“Biliyorsunuz, Kanal İstanbul’la ilgili lüzum bilim insanlarının, gerek meslek örgütlerinin, gerek vatandaşın örgütlü ya da kişisel yaptığı tüm itirazlara rağmen, hükümet neredeyse yangından mal kaçırır gibi projeyi ilerletmeye çalışıyor. İlk kere açıklanan imar planları, itirazlar üzerine revize edilerek geçenlerde tekrar bildiri edildi. Geçen yıl kurumsal kimliğimiz az önce şekillenemediği için itirazda bulunamamıştık. Fakat hemen 22-26 Mart tarihlerinde duyuru edilen imar planlarına pazartesi günü itirazlarımızı yapıyoruz.

YURTTAŞLARA ÇAĞRI 

Bununla ilgili hazırladığımız dilekçemizi web sitemizden dileyenler e-Devlet üzerinden ya da çıktısını alarak itirazlarını yapabilecekler. Pandemi koşulları olmasa büyük bir kampanya planlamak istiyorduk ama el ilanı yaymak, imza toplamak gibi tüm faaliyetler yasaklandığı için sadece temsili bir heyetle bunu yapmak zorunda kalacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir