Çoban köpeği, kuzunun ‘süt annesi’

İnegöl’e bağlı kırsal Cerrah Mahallesi’nde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Sezer Çubuk’un baktığı koyun, geçen ay doğum yaptı. Çubuk, yavru kuzuya ‘Kezban’ ismini verdi.

Kuzuya annesinin sütünün yetmediğini fark eden Çubuk, diğer koyunlardan süt sağıp, Kezban’a biberonla içirmeye başladı. Bu sırada sürüdeki ‘Sarı’ isminin verildiği çoban köpeği de doğum yaptı.

AYRICA 7 YAVRUSUNA KEZA DE KUZUYA SÜT VERİYOR

Bir süre sonra Çubuk, kuzusu Kezban’ın çoban köpeğinden süt emdiğini gördü. Sarı’nın hem 7 yavrusuna ayrica de kuzusu Kezban’a annelik yaptığını gören Çubuk, hayret yaşadı.

Çoban köpeğinin kuzuyu ve 7 yavrusunu emzirdiği anlar ise görüntülendi.

“KÖPEĞİMİZ SÜT ANNESİ OLDU”

Durumu anlatan Sezer Çubuk, “Bu kuzu bizim Kezban kızımız, bir de Sarı köpeğimiz var. Kezbanı zaten öteki koyundan keçiden emziriyorduk. Köpeğimizin yavruları olunca koyunların olduğu yere köpeği de getirdik. Bir baktık oysa Kezban, köpeği de emiyor. Biz de şaşırdık emrindeki. Bu normal bir şey yok. Fazla şaşırdık ve bize öbür geldi. Yani kuzumuzun süt annesi de olmuş oldu. Kezbanın şu lahza karnı doyduğu için keyfi de yerinde. Allah müsade verirse iri kuzu olacak ve Kezban da anne olacak” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir