Başsavcılıktan ‘pudra şekeri’ açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, lüks araçta kokain kullandığına ilişkin görüntüler ortaya çıktıktan sonradan gözaltına alınan oysa serbest bırakılan eski AKP’li Kürşat Ayvatoğlu’na ilişkin açıklama yaptı.

Savcılık, Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında meydana çıkan ‘pudra şekeri içti, hür kaldı’ şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, güvenilmez hakkında 26 Mart 2021’de TCK’nın 190/2 ve 191/1 maddeleri uyarınca soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

Soruşturma zarfında şüphelinin kan, kıl ve idrar örneğinin alındığı, madde kullanımına ilişkin rapor işlemlerinin devam ettiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında, bazı haber sitelerinde yayımlanan ‘pudra şekeri içti özgürlük kaldı’ şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şüphelinin evi ve arabasında suç unsuru olabilecek deliller toplanmıştır. Akabinde ifadesi alınarak 27 Mart 2021’de mevcutlu olarak Başsavcılığımıza getirilmiştir. Dosya kapsamı ve delil durumuna tarafından değerleme üretilmiş olup 5. Sulh Suç Oluşturan Mahkemesi göre değişken hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve belirtilen yerlere kullanım biçiminde adli denetleme tedbiri uygulanmıştır. Ayrıca eylemin TCK 188 ve devamı maddeleri dahilinde olma ihtimali uyarınca soruşturma derinleştirilerek şüphelinin yanına bulunan ve kimlikleri tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanması için kolluğa talimatlar verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir