Bakan Selçuk: ‘700 bini aşkın kamu işçimizin ilave tediyeleri bugün hesaplara yatırılıyor’

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı’nın arkasından kamuda çalışan işçilere ödenecek ek tediyelerin, millet kurumlarınca bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacağını bildiren Aile, Egzersiz ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Birinci ilave tediyenin 13 günlük ilk taksiti, bugün ödenecek. İkinci taksit ise 11 Mayıs 2021 tarihinde hesaplara yatırılacak. Yeraltı maden işçilerine yapılacak ek tediyenin tamamı ise 24 Aralık 2021 tarihinde ödenecek” dedi.

Ulus işçilerine ödenen ek tediyelerin 52 jurnal olduğunu bildiren Bakan Selçuk, yılda 2 kez yayınlanıp ikişer taksitte ödendiğini açıklama etti.

Bakan Selçuk, devlet ve ona bağlı müesseselerde çalışan işçilere ilave tediye yapılmasına ilişkin 6772 sayılı Kanun gereği millet işçisine ödenen ek tediyelere, taşerondan kadroya geçen işçilerin de dahil olduğunu anımsattı.

Selçuk, “Bakanlık olarak daima olduğu gibi Türkiye’miz için layık üreten, kalkınmamızın en büyük destekçisi olan işçi kardeşlerimizin yanına olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Adem Aslan
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir