AK Partili Elitaş gaye gösterdi: Aynur Doğan’ı tanımam, PKK’ya sırtını dayamış

DUVAR- TBMM Genel Kurulu’nda AK Partili Derince Belediyesi’nin, Kürt Sanatçı Aynur Doğan konserinin ve pistlerinin kırılmasına başlanan Atatürk Havalimanı tartışıldı.

HDP Küme Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Derince Belediyesi’nin Aynur Doğan konserini yasaklamasını TBMM gündemine taşıdı.

ANKA’nın aktardığına nazaran AK Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, Doğan konseri için yer tahsis edilmesi istendiğini, uygun görüldüğünü lakin mukavelede yazan 4 bin 800 TL’nin yatırılmadığı için iptal edildiğini savundu. Elitaş, “Sanki Kürtçe söyleyen birisinin, Kürtçe konuşmasının ve Kürt düşmanlığının bir ögesi olarak tabir etmeyi haksızlık olarak tabir etmek istiyorum, hakikat bir yaklaşım biçimi değildir. Ben Aynur Doğan kimdir bilmem fakat sorduk, soruşturduk, baktık; PKK’ya sırtını dayamış, PKK propagandasını yapan birisi” tabirlerini kullandı.

Bu kelamlara HDP sıraları “Hedef gösteriyor” diyerek reaksiyon gösterdi.

‘ATATÜRK HAVALİMANI İÇİN KILIÇDAROĞLU DA HEMFİKİR’

AK Partili Elitaş, Atatürk Havalimanı’nda yapılan yıkım için de CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2018’de “Benim telefonlarımı dinliyorlar. Benim projemi çalmışlar” dediğini tez etti: “Yani Atatürk Havalimanı’nın millet bahçesi olması konusunda Sayın Kılıçdaroğlu da hemfikir. Ancak şu anda bakıyoruz, ortadan dört yıl geçen bir hususta televizyonlar önünde söylediği bir sıkıntıyı artık yok sayıp inkâr etmek yani bilemiyorum ne söylemek lazım gelir.”

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay da Elitaş’a şu karşılığı verdi: “Sayın Genel Liderimizin 2018’de söylediğinin gerisindeyiz, altına imza atıyoruz. Sayın Genel Liderimiz ‘ben o pistleri yıkacağım, sökeceğim’ demedi. Orayı, pistleri tutmak kaydıyla bir kültür kompleksi olarak değerlendireceğini söyledi ve sözümüzün gerisindeyiz. O pistler her vakit lazım; en son 2 AK Parti Bakanı oraya inmese uçak denize çakılacaktı ya!” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.