Aile Bakanı Yanık’ın tavrı tepki çekti: Ramazan’dan dolayı çikolata veremedik

23 Nisan Çocuk Bayramında koltuğunu devlet koruması altındaki 10 yaşındaki Azad’a devreden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan dolayısıyla çikolata ikram edemediklerini belirtti.

23 Nisan dolayısıyla koltuğu devrettiği çocukla birlikte kameraların karşısına geçen Yanık, ufak çocuğun devlet koruma evinde kaldığını açık etti. Yanık, “Alt Ramazan olduğu için bir şey ikram edemedik. Ramazan’dan sonradan koruma evinde kaldığı 5 arkadaşıyla birlikte bize konuk olarak gelecek o zaman çikolata ve akarsu hakkımızı kullanacağız, değil mi Azad?” dedi.

Yanık’ın sözlerine sosyal medyadan tepki geldi. Gazeteci Çiğdem Toker, “Çocuğun koruma altında oluşunu açık etmesi dipsiz kötülüktür. Bakanın konumu, o çocuğu herkesten daha fazla korumasını gerektiriyordu” dedi. Burak Yıldırım ise, “Adamakıllı rezalet. Üzerine birde canlı yayında çocuğa “Yetim” muamelesi yapıyor. YAZIK BİN KERE YAZIK” tepkisi verdi.
 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın, 10 yaşındaki konuğuna, Ramazan gerekçesiyle çikolata vermediğini söylemesi,
çocuğun koruma aşağı oluşunu açık etmesi dipsiz kötülüktür.

Bakanın konumu, o çocuğu herkesten daha çok korumasını gerektiriyordu.

— Cigdem Toker (@cigdemtoker) April 24, 2021

Yeni Aile Bakanı Derya Yanık 23 nisan sebebiyle koltuğunu devrettiği 10 yaşındaki çocuğa ramazan ayında olduğumuz gerekçesiyle çikolata vermedi. pic.twitter.com/YeyBvTw5de

— BOLD (@BOLDmedya) April 23, 2021  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir