2 milyar dolarla Tayland’a kaçan Fatih Özer, Çavuşoğlu ile yan yana

Thodex’in reklam kampanyasında Pınar Deniz, Mine Tugay, Amblem, Zeynep Sever Demirel, Özge Ulusoy, Deren Talu ve Ebru Şallı rol almıştı.

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en büyük üçkâğıt vak’ası ile sarsıldı. 2 milyar dolar değerinde kripto para ile Tayland’a kaçtığı ortaya meydana çıkan yerli kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, 400 bine yakın kişiyi mağdur etti.

Thodex’in kurucusu Özer’in meşhur isimleri de vurgun için kullandığı ortaya çıktı. Thodex’in reklam kampanyası için Pınar Deniz, Mine Tugay, Bahar Şahin, Sembol, Zeynep Sever Demirel, Özge Ulusoy, Deren Talu ve Ebru Şallı gibi 8 ünlü ismi kullanması, Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway gibi yıldızların rol aldığı soygun filmi Ocean’s 8’i akıllara getirdi. Filmde de ünlü isimler dolandırıcılar göre kullanılmıştı.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU İLE BAĞLI YANDAN

DIĞER TARAFTAN Özer’in kapattığı Instagram hesabında daha önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile başbaşa görüştüğüne dair resim paylaştığı ortaya çıktı. Bir dönem Turgut Özal’ın danışmanlığını yapan Feyzi İşbaran, kişiye özel Twitter hesabında laf konusu fotoğrafı yayınladı.

“Ne tesadüf yok mi?” sorusunu yönelten İşbaşaran, “2 milyar dolarla yurtdışına kaçan kripto paracı Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile nasıl da rahat görüşebiliyor! Sayın Bakan, binlerce genç küçük yatırımcının paraları gitti. İstifa ediniz lütfen!” ifadelerini kullandı.
 

Ne rastlantı değil mi?

-2 milyar dolarla yurtdışına kaçan kripto paracı Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile nasıl da gizli görüşebiliyor!

-Sayın Bakan, binlerce genç ufak yatırımcının paraları gitti. İstifa ediniz lütfen! pic.twitter.com/FTOSZGOGI5

— FEYZI ISBASARAN (@fyzisbsrn) April 22, 2021
FARUK FATİH ÖZER KİMDİR?

Hakkında fazla artı data bulunmayan Faruk Fatih Özer egzersiz hayatına 2007 yılında başladı. 2008 yılında Koineks şirketi ile kripto para borsasında antre yaptı, 2017 yılının eylül ayı ile beraber Thodex’i kurdu ve Koineks’in mevcut kullanıcıları Thodex’e taşındı.

Bir dönem e-ticaret sektöründe de aktif olan Faruk Fatih Özer, arkasında yazılım teknolojileriyle ilgilenmeye başladı. Thodex şirketi ilk kez Türkiye almak üzere Myammar, Azerbaycan ve İngiltere gibi ülkelerde de etkinlik gösteriyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir